Případy kdy využít tryskání

O metodě tryskání (nebo také pískování), která se hojně používá ve stavebnictví a při údržbě nemovitostí, jste už asi slyšeli. Víte však, že možnosti jejího využití jsou opravdu široké? Pojďme se společně podívat, kde všude najde uplatnění.

Čištění fasády od organických či anorganických nečistot. Žijete ve vlhkém prostředí s nedostatkem slunce? Pak Vás možná trápí mechy, plísně, houby a další paraziti organického původu, kteří se na fasádě vašeho domu usazují. Problém se zanesením fasády však můžete mít i tehdy, když se vaše nemovitost nachází v centru města. V tomto případě půjde o smog, prach a další anorganické nečistoty. V obou případech se do procesu čištění zapojuje metoda tryskání.

Nemusí však docházet pouze ke znečištění přírodními vlivy či vlivy prostředí. Mnoho škody může napáchat také lidský faktor. Ptáte se jak? To je jednoduché – pomocí vlastníky nemovitostí nenáviděného graffiti. I k jeho odstranění specializované firmy jako třeba pražská Ars používají uvedou metodu.

Čištění fasád

Tryskat se bude také v případě, že svému domu chcete dát novou fasádu. Ta je po určité době zapotřebí obnovit u každé budovy. Nejprve se však musíte zbavit fasády staré, povrch vyrovnat a začistit. A co jiného k tomu použít než vysokotlaký proud jemných částic? Ve stejném duchu se veškeré povrchy pomocí dané technologie připravují na nanesení libovolného nátěru.

Nakonec je nutné poznamenat, že tryskání se neomezuje pouze na budovy, ale své využití nachází také v péči o památky, železné konstrukce nebo například i dřevo.