Kupujeme sprchový kout

Chystáte se na rekonstrukci koupelny a zvažujete, zda si pořídíte vanu, nebo sprchový kout? My jsme jednoznačně pro sprchu. A to hned z několika důvodů. Zaprvé sprchování šetří vodu a za druhé sprchový kout není náročný na prostor a vejde se téměř všude. Při výběru volte kvalitu, protože sprchový box, který používáme denně, musí dobře a dlouho sloužit.

Při výběru myslete na dveře

Sprchové kouty se vyrábějí v mnoha provedeních, jsou to například sprchové boxy 80x80 cm, 90x90 cm, ale také asymetrické sprchové boxy. Avšak nejslabším článkem celého koutu jsou dveře, proto se při koupi zajímejte o systém otevírání dveří, z jakého materiálu jsou vyrobeny i o to, jaká je rámová konstrukce. K nejoblíbenějšímu způsobu otvírání dveří patří posuvný systém, protože šetří v koupelně místo, což ocení hlavně majitelé malých koupelen. Nejběžnějším typem dveří jsou ty s šířkou 80 cm, vybrat můžete například sprchové dveře do niky 80 cm. Další možností jsou dveře zalamovací směrem dovnitř koutu. Tento typ dveří je praktický, protože kapky stékají do vaničky a obvykle je do ní i větší vstup. Což ocení hlavně starší osoby.

Moderní sprchové masážní boxy

Jestliže si toužíte sprchování užít, pak si kupte moderní sprchové masážní boxy s nízkou vaničkou, které mají spoustu vybavení. Jedním z nejpopulárnějších je masážní panel, nebo sada panelů, s tryskami. Masážní box si ovšem můžete koupit i s dalším vybavením, jako je rádio, ventilátor, barevné nasvícení uvnitř boxu, masáž nohou, dávkovač mýdla, různá madla a poličky i stropní sprcha. Díky tomuto vybavení nabízí sprchové boxy dokonalý relax a odpočinek po dlouhém pracovním dni. Masáž má pozitivní vliv nejen na svaly celého těla, ale rovněž na psychiku. Pokud byste chtěli sprchový kout, ale nechcete se vzdát ani občasného koupání, nebo máte malé děti, můžete si vybrat sprchové kouty s vyšší vaničkou, které nabízejí obojí.