Sprchové kouty jsou nejčastějším vybavením našich koupelen


Sprchové kouty si získaly už dávno místo v našich koupelnách, a to nejen proto, že patří k praktickému vybavení koupelen. Ale také proto, že sprchové boxy dokážou ušetřit spotřebu vody a šetří i čas.
Nejčastější variantou sprchových koutů jsou sprchové boxy 80x80 cm, které se vejdou téměř do všech koupelen. V moderním interiéru se však stále více objevuje alternativa sprchových koutů – niků se sprchovými dveřmi.

Sprchové dveře do niky


Velkou výhodou niky je možnost si sprchový prostor postavit tak velký, jak vám dovolí velikost koupelny, nebo přesně tak, jak si to představujete. Nejste limitováni ani tvarem sprchového koutu, a proto pokud vám to interiér koupelny dovolí, můžete popustit uzdu své fantazie. Šířka stavebního otvoru může být různě velká a vybírat můžete sprchové dveře do niky 80 cm, ale i dveře v šířce pouhých 60 cm, které se budou hodit do malých koupelen.


Sprchový box může mít různý typ otvírání dveří


Sprchové dveře mohou mít různý systém otvírání:


•    Klasické dveře s otvíráním do prostoru koupelny – běžný typ dveří, které vypadají dobře, avšak vyžadují dostatečný prostor, který malé koupelny nemají.  
•    Zalamovací dveře – alternativa klasického typu, ale ušetří v místnosti prostor tím, že se dveře zalomí do prostoru sprchového koutu.
•    Posuvné dveře – šetří místo, a díky nim je také možnost vytvořit sprchové kouty o větších rozměrech.
•    Shrnovací dveře – jsou charakterizovány rozměrovou variantou a můžete dveře použít do niky s různou šířkou vstupu.

Díky masážnímu boxu si užijete maximální relax

Moderní sprchové masážní boxy s nízkou vaničkou, ale i s vysokou, příjemně promasírují svalové tkáně. Proud vody navíc podporuje látkovou výměnu, což je dobrý faktor pro boj s celulitidou i pro uvolnění pohmožděných svalů. Stimulace kůže napomáhá rovněž k rozšíření krevního řečiště a tím pádem k prokrvení.  

Sprchové masážní boxy


Ať už si vyberete jakýkoliv sprchový box, pak vždy vsaďte na kvalitu, která zajistí, že vám sprchový kout bude soužit dlouho a bez potíží.