Kvalitní matrace je základem pro zdravý spánek

V noci se převalujete a nemůžete „zabrat“? Každá poloha, kterou zaujmete, vás tlačí a po chvíli vám není příjemná? Pokud ano, pak je možná čas na koupi nové matrace, a možná nejenom ji, ale také nového roštu do postele. Protože jenom kvalitní matrace zkombinovaná s dobrým roštem zajišťuje zdravý spánek. Díky těmto dvěma komponentům totiž dojde k správnému rozložení hmotnosti těla, dostatečné opoře páteře i k uvolnění svalů.

Pří koupi matrace si všímejte více věcí

Při koupi nové matrace myslete na to, že by se vždy měla přizpůsobit vašemu tělu. Nikde by vás neměla tlačit a prohýbat by se měla jen v místě zatlačení. Právě to zajistí správné držení páteře.

U matrace si rovněž všímejte tvrdosti, která je rozdělena od jedné do pěti. Vybírat byste pak měli ty tvrdší, což znamená od stupně tři a výše.

Při výběru hraje roli i tloušťka, jež je různá a závisí hlavně na materiálu i kvalitě matrací.

Matrace se dělí i podle nosnosti pro kterou jsou vyrobeny a podle zón, jež jsou různě pevné a jsou rozloženy dle zatížení.

Její velikost pak závisí na délce a šířce postele. Vybírat můžete matrace 90x200, ale samozřejmě i menší, a také matrace na jedno či dvoulůžko.

Důležitý je materiál

Materiál, ze kterého se vyrábějí, je různý. Velkým hitem se však staly ty, které jsou vyrobeny z líné pěny. Tento materiál má svou tvrdost v závislosti na tlaku i teplotě těla. Jde o to, že tělesným teplem měkne a přizpůsobuje se křivkám těla. K novějšímu materiálu patří bio pěna, jež obsahuje vysoké množství přírodních olejů a je antibakteriální. Dobrou volbou jsou rovněž latexové matrace vyráběné ze směsi syntetického a přírodního kaučuku. Pro dobré spaní však nemusíte zavrhovat ani dříve velmi oblíbené pružinové matrace. Jak už bylo ale řečeno výše, matrace bude správně fungovat pouze s dobře zvoleným roštem.

matrace v akci 1+1

Skvělou volbou je matrace 1+1 zdarma

Výběrem nové matrace si zajistíte klidný spánek a investujete tak do svého zdraví. Víme, že koupě matrací není levnou záležitostí, avšak věřte, že i zde lze využít různé akce. Jednou z nich je matrace 1+1 zdarma, což je opravdu skvělá příležitost pro pořízení nového spaní.