Ušetřit tisíce korun za topení není problém. Zároveň se zbavíte zimy

Vadí vám, že každý rok platíte vysoké účty za topení, a přesto ve vašem bytě během zimního období musíte chodit ve svetru, abyste se alespoň trochu ohřáli? Nejjednodušší způsob, jak se vlezlé zimy zbavit, je nechat byt zateplit.

Poraďte se s odborníky

K tomu se využívají nejčastěji foukané izolace, které jsou vhodné pro rodinné domy, byty, ale i třeba zahradní domky, chaty nebo průmyslové objekty.

Vzhledem k tomu, že existují různé druhy foukaných izolací, tak je nejlepší spojit se s některou z firem, která se na zateplování budov zaměřuje, a poradit se, jaká izolace pro vás bude nejvhodnější.

Stejně tak byste si měli promyslet, co vše si necháte zateplit. Tepelně izolovat lze nejen stěny, ale i podlahy, strop, střechu nebo půdní prostory – protože i zde může docházet k únikům tepla.

Foukané izolace

Na co nezapomenout

Důležitý je i výběr dodavatele. Některé firmy vám obstarají pouze izolační materiály, řada z nich provede i samotné zateplení. Zároveň si zavčas zjistěte, jakou záruku na izolaci získáte, na kolik vás zateplení budovy vyjde a jak bude časově náročné – standardně by mělo být hotové za pár hodin.

Výhodou foukané izolace je, že kromě zimy vás ochrání i před vedry, takže během léta budete mít doma příjemný chládek. Zároveň je tento typ izolace odolný proti škůdcům, neplesniví, ani není hořlavý, takže nemusíte mít strach, že by vás zateplení vašeho domu či bytu jakkoliv zdravotně ohrožovalo. Nemluvě o tom, že tak můžete ušetřit tisíce korun ročně za vytápění.